PROJE HAKKINDA

Mitsubishi Motors Türkiye olarak, Doğa ve Yaban Hayatı Fotoğrafçısı Ali Şenel ile birlikte Türkiye coğrafyasının en zorlu arazilerini L200 ile aşmak, yaban hayatını ve doğanın eşsiz güzelliklerini kaybolmadan keşfetmek için yola çıktık!

Çevreci ve sürdürülebilir “Drive@earth” mottomuz ile Şubat 2017’de çıktığımız bu yolda, bir yıl boyunca doğanın kalbinde çevreye zarar vermeden yol alacak ve yabani hayvan türlerinin anavatanı sayılan Anadolu topraklarını karış karış gezeceğiz.

Doğa ve Yaban Hayatı Fotoğrafçısı Ali Şenel ile birlikte çıktığımız bu yolda amacımız, Mitsubishi L200 ile Anadolu’nun ulaşılması zor ve zahmetli olan coğrafyalarına ulaşıp eşsiz manzaraları görüntülemenin yanı sıra ülkemizin daha önce tek bir seferde elde edilememiş yaban hayat görüntülerini ülkemiz arşivine kazandırmak. ‘Mitsubishi L200 ile Kaybolmadan Keşfet’ projesi dahilinde yaban hayvanları ve kuşların nefes kesen fotoğraflarının yanı sıra sulak alanlarımızın, ormanlarımızın, bahçeler, su basar ormanları ve bozkırlarımızın birbirinden güzel manzaraları da bu koleksiyonda yer alacak.

Siz de bizimle bu maceraya atılmaya, daha önce hiç görmediğiniz yabani hayvanlar türleri ile tanışarak ve doğayla iç içe kaybolmadan keşfetmeye hazır mısınız?

ALİ ŞENEL KİMDİR?

Ali ŞENEL, 1980 yılında Burdur’da dünyaya geldi. 2002 yılında Matematik bölümünü bitirdikten sonra İşletme Fakültesi Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı.
Fotoğraf ile tanışması üniversitenin fotoğraf kulübü sayesinde 2004 yılında gerçekleşti.

Fotoğraf kulübü bünyesinde 2 kişisel, 2 de karma sergiye katıldı. Mezuniyetten sonra yer yer insan konulu fotoğraflar çekse de her zaman doğa fotoğrafları daha fazla ilgisini çekti.
Manzara ve makro ağırlıklı ilerleyen çalışmaları yaban hayatı (vahşi yaşam) fotoğraflarına yöneldi.

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok derece ve sergileme ödülleri bulunan Ali ŞENEL, toplamda 3 bireysel fotoğraf sergisi açtı ve pek çok karma sergiye katıldı.
Fotoğraf Sanatı Kurumu (FSK) ve Ankara Fotoğraf Derneği (AFD) üyesidir.

Halen freelance fotoğrafçılık yapıyor, belgesel film, kısa film çalışmaları için video çekimlerine devam ediyor ve www.senelfoto.com isimli Blog sayfasını yönetiyor.

https://www.instagram.com/senelfoto/ https://www.facebook.com/AliSenelPhotography/

L200 Hakkında

Arazi performansı konusunda köklü bir geçmişi olan Mitsubishi teknolojisine sahip L200, her türlü yol koşuluna meydan okuyor. Mitsubishi L200; Super Select Sistemi sayesinde 100 km/s hıza kadar sadece tek bir butonu çevirerek 4x2’den 4x4’e geçebiliyor. 7 hava yastığı, RISE gövde, ASTC, şerit takip uyarı sistemi ve treyler denge kontrolüne sahip L200, aynı zamanda ferah ve konforlu bir iç kabine sahip. Mitsubishi L200, gücü verimlilikle birleştiren 2.4 litre MIVEC dizel motoru, 181 PS (3.500 rpm) güç ve 430 Nm (2.500 rpm) tork değerlerine ulaşırken aynı zamanda yakıt ekonomisi ve düşük CO2 emisyonu sağlıyor.